Продавець Інтернет-магазин "Розпали" розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
248 відгуків
Чесні знижки для наших клієнтів. Знижки для ЗСУ та ТРО
rastopi.com.ua
+380 (95) 007-24-85
+380 (63) 194-99-36
+380 (67) 475-31-02

Види котлів опалення для Будинку

Котел – базовий елемент будь-якої системи опалення. У централізованих системах теплопостачання для вироблення тепла використовуються промислові моделі обладнання, в автономних системах водяного опалення – побутова серія опалювальних котлоагрегатів. У матеріалі статті ми розповімо про котли опалення, які застосовуються для спорудження комплексів індивідуального опалення.

 

Пристрій котлів опалення

По конструкції теплогенератори діляться на 2 основні групи:

1. Котли горіння;
2. Електричні котлоагрегати.
 

В котлах горіння здійснюється, нагрів теплоносія за рахунок використання теплотворної здатності спаленного палива різних видів. До складу їх конструкції входять наступні елементи:


1. Камера згоряння відкритого або закритого типу (топка);
2. Теплообмінний апарат;
3. Зовнішній корпус (кожух);
4. Система управління;
5. Пристрої подачі і спалювання палива (у деяких моделей – ручна закладка твердого палива).


Електричні котли працюють за рахунок використання опору різних матеріалів при пропущенні через них електричного струму – вони нагріваються і передають тепло теплоносію системи опалення.

 


Видалення димових газів з котлів горіння здійснюється за допомогою вбудованих вентиляторів або за допомогою природної тяги – при цьому потрібно будівництво димової труби з розрахунковими параметрами.

 

Класифікація котлів опалення

Головною класифікаційною ознакою котельного обладнання є вид використовуваного енергоносія. За цим показником котлоагрегати діляться на наступні категорії:


1. Газові (у тому числі ті, які використовують скраплений газ);
2. Електричні;
3. Твердопаливні;
4. Рідкопаливні;
5. Об'єднані.
 

Газові теплогенератори є найбільш популярними – їх установка вимагає наявності поблизу магістрального газопроводу, процес підключення до якого досить трудомісткий і витратний. Але всі попередні заходи згодом компенсуються низькою вартістю палива.

Більшість моделей газових котлів є двопаливними – при заміні пальника пристрої можуть працювати на зрідженому паливі. Але для його використання потрібно будівництво спеціального сховища (газгольдера) або створення запасу газових балонів. Застосування скрапленого газу в якості палива відзначається високими витратами.
Крім класичних моделей існує спеціальна різновид газових котлів – конденсаційні пристрої. Вони працюють в низькотемпературному режимі, більш якісно використовують все вироблене котлом тепло за рахунок утилізації димових газів у спеціальній секції теплообмінника. Теплогенератори цього типу відрізняються високим ККД, але вимагають утилізації конденсату і володіють високою вартістю.

 

Електричні котли з принципом роботи і пристрою діляться на 3 типи:

1. Тенові;
2. Електродні;
3. Індукційні.
 

Перший тип пристроїв найбільш поширений – тут нагрівання циркулюючої води виробляється трубчастим електричним нагрівачем (Теном) сухого або мокрого типу. Електродні пристрої можуть працювати тільки з водою – для нагріву середовища тут використовується опір води при пропущенні через неї електричного струму. При цьому сильно зношуються стінки пристрою і сам електрод (він вимагає регулярної заміни).


Індукційні котли з технічної точки зору є найбільш сучасними – вони можуть працювати з будь-яким типом теплоносія, при цьому не утворюється накип. У своїй роботі вони використовують властивості електромагнітного поля. Обладнання цього типу відрізняються високою вартістю.


Твердопаливні агрегати давно відомі й досі користуються популярністю, незважаючи на знижений ККД, частковий режим нагріву і ручне обслуговування. Ці недоліки властиві класичним моделям – але і вони не вийшли з ужитку – тверде паливо дешевше електроенергії та солярки, а доступу до природного газу часто немає.


Але слід зазначити, що існують і більш досконалі моделі обладнання – котли тривалого горіння. Вони реалізують більш якісне спалювання всіх компонентів палива, вимагають нечастого обслуговування, працюють у більш рівномірному тепловому режимі. Пелетні моделі обладнуються автоматизованою завантаженням палива і відрізняються значною автономністю в роботі.

 


Рідкопаливні котли найчастіше працюють на дизпаливі або мазуті. Ці енергоносії порівнянні за вартістю з електроенергією – тому великого поширення ці агрегати не отримали. Вони володіють високою ефективністю в роботі, оснащуються якісними системами управління і безпеки, але володіють цілим рядом недоліків – шум при роботі, необхідність виділення окремого приміщення та будівництва паливосховища.


Комбіновані котли поєднують в собі риси різних окремих моделей і можуть працювати на декількох видах енергоносія. Котли відрізняються незалежністю, але мають низький ККД і володіють високою вартістю.


За способом установки котельні агрегати діляться на підлогові і настінні, причому твердопаливні та рідкопаливні теплогенератори виробляються тільки в підлогової модифікації.


За способом відведення котли бувають 2-х видів – атмосферні та турбовані. У атмосферних моделей дим видаляється природною тягою через окрему димову трубу, у турбованих агрегатів дим викидається з допомогою вентиляторів (за рахунок цього здійснюється і забір повітря на горіння).


Деякі моделі опалювальних котлів реалізують функцію гарячого водопостачання – приготування гарячої води здійснюється у вторинних теплообмінниках, баках, бойлерів непрямого нагріву. Більшість моделей котельного обладнання можна підключити до бойлерам непрямого нагріву декількох основних схем.
 

Ряд моделей котлів опалення оснащуються вбудованим обладнанням (в основному настінні моделі обмеженої потужності) – мембранними розширювальними бачками, насосами для циркуляції теплоносія, запобіжними пристроями. Установка таких котлів відрізняється простотою, але фахівці рекомендують завжди перевіряти відповідність вбудованих насоса і экспанзомата параметрами запланованої (чи існуючої системи опалення.

 

У нашому інтернет-магазині "Rastopi.com.ua" ви можете придбати електроопалювальні, твердопаливні, газові котли, а також водонагрівачі, димоходи, засоби для очищення котлів, димоходів, камінів, радіатори, газові конвектори, кліматична техніка, побутові автоклави, печі-кам'янки (для лазні та сауни), парогенератори, буферні ємності та насосне обладнання.

 

Контакти:

Тел. +38 (068) 801 90 81

E-mail: rastopi.com.ua@gmail.com

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner