



75 498 ₴
Сталевий шахтний котел МАЯК тривалого горіння серії ECO FRONT — це серія універсальних котлів шахтного типу призначених для нагрівання приміщень, обладнаних системою водяного опалення з природною або примусовою циркуляцією теплоносія. Котли призначені для роботи на багатьох видах твердого вигляду палива, як-от: газове або буре вугілля, дрова, брикети.

Триходова конструкція теплообмінника забезпечує максимально ефективне та тривале спалювання сухого твердого палива за високих температур у зоні керамічних плит із низьким коефіцієнтом розведення повітрям із допалюванням піролізних газів. Водночас, на відміну від піролізних аналогів, ця серія котлів ефективно працює автономно, без під'єднання до електромережі. Залежно від потреби або особливостей використовуваного палива, котел може працювати в режимі нижнього або верхнього горіння, перемикання режиму відбувається через встановлення у відповідне положення заслінок у димових каналах.

|
Найменування параметра КТШ ECO FRONT |
КТШ-10 |
КТШ-16 |
КТШ-20 |
КТШ-31 |
|
|
Номінальна потужність |
кВт |
10 |
16 |
20 |
31 |
|
ККД, паливний брикет (вологість не більш ніж 10%) |
% |
88 |
88 |
88 |
88 |
|
ККД, дрова (вологість не більш ніж 25%) |
% |
85 |
85 |
85 |
85 |
|
Витрата палива |
|||||
|
- паливний брикет (вологість не більш ніж 10%) |
кг/г |
2,5 |
4 |
5 |
7,5 |
|
- дрова (вологість не більш ніж 25%) |
кг/г |
3,65 |
5,82 |
7,28 |
10,95 |
|
Експлуатаційний тиск |
бар |
1,8 |
1,8 |
1,8 |
1,8 |
|
Макс. температура води, не більш ніж |
З |
90 |
90 |
90 |
90 |
|
Розмір завантажувального вікна |
мм |
250х314 |
250х400 |
250х400 |
250х400 |
|
Розмір патрубка димоходу |
мм |
∅ 149 |
∅ 149 |
∅ 199 |
∅ 199 |
|
Об'єм топки |
л |
67 |
92 |
115 |
175 |
|
Тривалість робочого циклу |
год |
6-20 |
6-20 |
6-20 |
6-20 |
|
Габаритні розміри топки, не більш ніж |
|||||
|
Довжина топки |
мм |
270 |
315 |
395 |
480 |
|
Ширина топки |
мм |
355 |
406 |
406 |
406 |
|
Висота топки |
мм |
760 |
810 |
810 |
945 |
|
Габаритні розміри котла, не більш ніж |
|||||
|
Довжина котла |
мм |
985 |
1050 |
1130 |
1295 |
|
Ширина котла |
мм |
620 |
684 |
684 |
684 |
|
Висота котла |
мм |
1080 |
1140 |
1140 |
1280 |
|
Маса, не більш ніж |
кг |
276 |
330 |
352 |
425 |
|
Об'єм води в котлі |
л |
70 |
100 |
140 |
180 |
|
Опалювальний об'єм |
м3 |
300 |
480 |
600 |
930 |



Шахтні котли Нижнього горіння — це різновид твердопаливних котлів, тому вони, як і інші моделі на твердому паливі, повністю та повністю енергонезалежні та можуть працювати в будь-якому приміщенні з природною та примусовою циркуляцією. Такі опалювальні прилади мають надійну конструкцію й загалом виготовляються зі сталі Ст3 або зі сталі 09Г2С, товщина якої має бути не менш ніж 5 мм.
У шахтних котлах нижнього горіння використовується вертикальне завантаження палива, а як паливо використовуються переважно або дрова, або тирси. Сама шахта для завантаження сировини має конусоподібну форму, завдяки чому дрова не зависають.
Вони працюють на кількох різновидах пального.
Крім дров і тирси в шахтних котлах можна використовувати деревні брикети, вугілля, антрацит, пелети. Але під час використання деяких різновидів палива необхідно встановлювати додаткові пристрої, як-от, наприклад, автоматичний пальник (для пелет).
Колосники шахтних котлів нижнього горіння виготовлені з чавунного сплаву, які не схильні до корозії й, завдяки цьому, слугують набагато довше.
Ефективність таких опалювальних котлів досягає 83%, що вважається досить високим показником.
Шахтний котел не вимогливий в обслуговуванні та з легкістю чиститься.
Поверхня кожної деталі ретельно фарбована порошковим методом, завдяки якому фарба тримається в рази довше, ніж за звичайного фарбування.
Деякі моделі входять до комплектації з повністю автоматизованим факельним пальником.
Крім перерахованого вище, шахтні котли нижнього горіння обладнані триходовим теплообмінником, який має високу ефективність, а також практично не виділяють у довкілля шкідливі речовини, що зумовлено тим фактом, що котел має керамічну футерівку та додаткове джерело для подавання повітря.
Твердопаливні котли шахтного типу завдяки своєрідній конструкції працюють за системою до спалювання піролізованих газів і спалюють за високих температур, але за низького коефіцієнта розведення повітрям.
шахтні котли мають незвичайну форму конусоподібної топки (крохти), об'єм якої становить до 180 л;
рівномірне подавання палива забезпечується завдяки тому, що воно прогоряє поступово — знизу вгору, і, коли прогоріла нижня частина осідає, починає горіти наступний ярус. Так відбувається доти, поки паливо повністю не витрачене;
у шахтних котлах немає додаткових елементів, як-от, наприклад, засувки, або перемикачі, тому для того, щоб агрегат почав працювати, потрібно лише налаштувати регулятор тяги, розтопити котел і завантажити в нього дрова (або інший вид альтернативного палива);
шахтні котли нижнього горіння обладнані попільником із великими дверцятами;
для них обов'язково потрібне встановлення опускного каналу, це також зумовлено особливостями конструкції самого приладу;
в котлах шахтного типу передбачені дві топки (кроти). Одна призначена для завантаження палива, а в другій — теплообмінник. Тепло, отримане під час горіння палива в першій шахті, потрапляє в другу, де частина передається водяному контуру, а частина надходить далі в трубу.
Як і в інших котлах, основним складником шахтного котла нижнього горіння є теплообмінник. Він буває двох типів — чавунний і сталевий. Чавунний менш міцний і схильний до деформацій під час удару, тому з ним звертатися потрібно вкрай дбайливо, але водночас він довговічніший завдяки стійкості до утворення корозії та здатний слугувати до 30 років. Перевагою сталевого теплообмінника є висока міцність, стійкість до гранично високих і гранично низьких температур, але водночас він схильний до появи на поверхні корозійного нальоту. Обидва типи теплообмінників по-своєму гарні, і залежно від того, яку мету Ви маєте насамперед, можна підібрати найоптимальніший.
Пишите нам у Viber або Telegram
| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Маяк |
| Страна производитель | Украина |
| Автоматическая подача топлива | Нет |
| Вес | 425 кг |
| Вид топлива | Твердое |
| Виды твердого топлива | Опилки, Пеллеты, Каменный уголь, Кора, Щепа, Дрова, Брикеты, Антрацит, Солома |
| Гарантийный срок | 36 мес |
| Коэффициент полезного действия | 88 % |
| Материал теплообменника | Сталь |
| Мощность номинальная | 31 кВт |
| Объем воды в котле | 180 л |
| Объем камеры сгорания | 175 л |
| Площадь обогрева | 310 кв.м |
| Потребление топлива | 7 кг/час |
| Расход твердого топлива | 7 кг/час |
| Состояние | Новое |
| Способ отвода отработанных газов | Дымоход |
| Способ установки | Напольный |
| Теплоноситель | Вода |
| Тип котла | Длительного горения |
| Тип топки | Закрытая |
| Толщина стали | 6 мм |
| Управление | Механическое |
| Цвет | Белый |